Zájezd Chorvatsko 2024

Citovat

Tímto bych chtěl poděkovat Michalovi Lysákovi a Pepovi Žlebkovi za naprosto perfektně připravený zájezd do Daruvaru a okolí. To, že zájezd bude dobrý, jsem tak nějak tušil a předpokládal, nutno však přiznat, že byl naprosto nad mé očekávání. Bylo poznat, že jste se přípravě opravdu hodně věnovali a dali do toho hodně úsilí a energie. Vlastní pivo v místě ubytování (kde místní pípa nebyla na dosah) byla pomyslnou třešničkou na dortu. Takže Michale a Pepo (a všichni ostatní, kdo k tomu jakkoliv přispěli) obrovské díky!!!

Poděkování samozřejmě patří i všem účastníkům zájezdu za to, že spoluvytvářeli skvělou a přátelskou atmosféru. A v neposlední řadě i panu řidičovi Jaroslavu Pavlovi, který nás po celo dobu bezpečně vozil a odvedl naprosto profesionální výkon.

Jediné, co mě mrzí je, že náš předseda Michal Lysák skrze osobní překážky nemohl jet s námi.

Zbývá už jen dodat, že ti z vás, kteří jste mohli jet a přesto zůstali doma, můžete pouze a jen těžce litovat! Přišli jste opravdu o hodně.

Citovat

Děkuji za uznání opravdu nám to dalo hodně práce a děkuji tímto všem kteří se na tom podíleli jakož Miladka Zbranková, Jaruška Gomolová, Anička Žlebková, Františka Drdová, kteří nachystali dárky pro včelaře z Chorvatska a hlavně včelařům v Chorvatsku, kteří se o nás vzorně starali. Pepa Žlebek.

Citovat

Zapomněl jsem na hlavního organizátora Michala Lysáka, kterému to dalo hodně úsilí než dal všechno dohromady a hodně se na zájezd těšil jenže ho schvátila nemoc a nemohl jet s námi. Pepa.

Citovat

Zájezd Daruvar 11.7. -14.7.

 

11.7. (čtvrtek) odjezd v 7:30 z Valašského Meziříčí směr Horní Lideč

– Valašské Klobouky, Bratislava, Maďarsko a Daruvar.

Po ubytování, které nám zařídil pan Jaromír Vrabec ředitel

Končetické č     eské základní školy  následovalo  posezení

s účastníky  zájezdu ve společenské místnosti na ubytovně.

 

12.7. (pátek) Snídaně a pak návštěva města Daruvar s průvodkyní paní

Vodvárkovou, která mluví perfekně česky a pověděla nám

hodně o historii i součastnosti města. Někteří říkali že by se

dala  poslouchat klidně celý den – za to jí patří velký dík.

Zajistila nám i oběd v místních termálních lázních „Na Terase“

V odpoledních hodinách jsme s předsedou včelařů p. Koudelou

navštívili včelnice dvou včelařů, kde jsme byli velmi nadšení

z  tamního včelaření a kočování se včelami.

A po návštěvě včelnic jsme se zešli s místními včelaři v hasičské

zbrojnici v Daruvaru  při velkém pohoštění.

 

13.7. (sobota) Po snídani odjezd do Gradišky v Bosně a Hercegovině k

panu Goranu Mirjaniči. Ten nás provedl svým provozem dovedl

taky na vlasní včelnici. Poté nás dovedl do krásné restaurace na

velmi chutný oběd. Trochu se to protáhlo a přijeli jsme na uby-

tovnu kolem půl sedmé večer .Takže se všichni rychle osprchovali

a jeli do dvacet kilometrů vzdálené  vesnice Ivanovo Selo na dny

česka. To je  vystoupení divadelních, hudebních a folklorních

skupin  v českém jazyce na což jsou vystupující i návštěvníci

patřičně hrdí.

Akce probíhala za podpory místních dobrovolníků, kteří dodali

bohaté občerstvení pro všechny účastníky.

 

14.7. (neděle)  Po snídaní jsme uklidili ubytovací zařízení a zavolali

panu Vrabcovi zda by jsi mohl převzít ubytování. Po převzetí

vyrážíme k domovu jelikož je to daleká cesta.

Do Valašského  Meziříčí přijíždíme v 19:00 hodin.

 

Zájezd se velmi vydařil všichni byli nad míru spokojeni a velký dík patří hlavně včelařům z Daruvaru, kteří nám výborně naplánovali program a ještě lépe se o nás starali.

Citovat

Ještě jsem zapomněl poděkovat městu Valašské Meziříčí, které přispělo na zájezd nemalou finanční částkou a poslalo i prezenční balíčky

pro navštívené včelaře. V neposlední řadě chci poděkovat taky Martě Lysákové, která se postarala o rozdělení prezentů a velmi mě pomohla s organizací celého zájezdu. Pepa.

Citovat

Těší se mě slova díků, která jsou zde napsána. Velmi mě mrzí, že mi nebylo umožněno se zúčastnit, o to víc mně těší, že se zájezd líbil. Chtěl bych touto cestou poděkovat i Chorvatským přátelům, kteří nám pomohli zorganizovat program pro zájezd. A také, podle toho, co jsem slyšel, tak také všem účastníkům zájezdu, že přispěli ke skvělé atmosféře.

Budu rád, když se nám podaří zorganizovat více takovýchto, nebo podobných akcí a najdou se přátelé, kteří se budou účastnit.

Michal Lysák